Ürünler

Anadolu Hizmet Kasko

Özel Araç Sahibi Müşterilerimiz İçin Hizmetlerimiz

HİZMET KAPSAMI

Daimi İkametgah dışında bir seyahat sırasında, öngörülemeyen bir olay meydana gelmesi halinde, Lehdara aşağıda belirtilen yardım hizmetleri sağlanır.

1. ARAÇLA İLGİLİ TEMİNATLAR

Araçla ilgili teminatlar Türkiye, Avrupa ve Akdeniz ülkelerinde geçerlidir. 1.1, 1.2, 1.3, 1.4 ve 1.6 maddelerinde açıklanan teminatlar Daimi İkametgahtan itibaren geçerlidir; diğer teminatlar Daimi İkametgahtan 25 km. uzakta yürürlüğe girer. Oto kapı kilit, lastik değiştirilmesi, ikame araç ve yedek parçanın ulaştırılması hizmetleri sadece Türkiye ve K.K.T.C.'de geçerlidir.

1.1 Aracın Bulunduğu Yerden Kurtarılması ve En Yakın Yetkili veya Anlaşmalı Servise Çekilmesi

Aracın hareketsiz kalmasına yol açan veya güvenli sürüşü engelleyen arıza durumunda en yakın yetkili veya anlaşmalı servise,

kaza durumunda ise belirtilen limite kadar Lehdarın tercih ettiği yetkili veya anlaşmalı servise nakli temin edilir.

Aracın devrilmesi, yan yatması veya başka bir seviyeye düşmesi durumunda, aracın çekilerek veya vinçle bulunduğu yerden kurtarılarak yoluna devam etmesi için uygun bir yere konulması belirtilen limitler dahilinde temin edilir.

Bu teminat kapsamında aracın tamir masraflarına ilişkin herhangi bir meblağ ödenmez.

1.2 Oto Kapı Kilit Hizmeti

Sigortalı aracın kapılarının arızalı olması, anahtarlarının kaybedilmesi, çalınması veya aracın içinde unutulmasından dolayı aracın içine girilemediği durumlarda, kapıların açılması için olay yerine gönderilen anahtarcının yol ve işçilik ücreti karşılanır. Bu hizmet, poliçede ismi yazılı Sigortalıdan direkt talep gelmesi halinde sağlanır. Bu hizmetle ilgili diğer tüm masraflar Sigortalı'ya aittir. Araç kapısının açılamaması durumunda ise, aracın en yakın tamirciye nakli belirtilen limitler dahilinde temin edilir.

1.3 Lastik Değiştirilmesi Hizmeti

Araç ile yolculuk esnasında oluşabilecek lastik arızaları için, araçta mevcut olan yedek lastikle değiştirilmek üzere olay yerine bir servis sağlayıcı gönderilir. Bu hizmet dahilinde işçilik masrafları karşılanır, malzeme masrafları ise Sigortalı tarafından ödenir. Lastiğin olay yerinde değiştirilememesi halinde ise, aracın en yakın tamirciye nakli belirtilen limitler dahilinde temin edilir.

1.4 Benzin Bitmesi Durumunda Aracın Çekilmesi Hizmeti

Aracın benzininin bitmesi durumunda, aracın en yakın benzinciye çekilmesi belirtilen limitler dahilinde temin edilir.

1.5 Aracın Arızalanması, Çalınması veya Kaza Nedeniyle İkamet ve Seyahat

Aracın arızalanması veya kaza durumunda, aşağıdaki masraflardan biri karşılanır.Aracın çalınması halinde ise, konunun derhal polise bildirilmiş olması kaydıyla, araç çalındıktan 24 saat sonra aşağıdaki masraflardan biri karşılanır.

1.5.1 Lehdar/Lehdarların Konaklaması

Aracın aynı gün tamir edilememesi halinde, aracın onarımı süresince azami 3 güne kadar belirtilen limitler dahilinde otel masrafları (standart oda+kahvaltı) ödenir.

1.5.2 Lehdarın/Lehdarların İkametine Dönüşü/Seyahate Devamı

Tamir süresinin arızalanmayı veya kazayı izleyen 48 saati aşması halinde, Lehdarların Daimi İkametgaha dönüşlerinde meydana gelen seyahat masrafları ödenir. Lehdarların seyahate devam etmek istemeleri halinde ise, seyahat için planlanan yere kadar olan seyahat masrafları, Daimi İkametgaha dönüş masraflarını aşmamak kaydıyla ödenir.

1.5.3 Seyahate Devam Amacıyla Kiralık Araç

Tamir süresinin arızalanmayı veya kazayı izleyen 48 saati aşması ve Lehdarların seyahate devam etmek için benzer bir araç kiralamak istemeleri halinde, Lehdar sayısı sınırlaması olmaksızın mümkün olabilen durumlarda belirtilen limitler dahilinde kiralık bir araç temin edilir.

1.6 İkame Araç

Bu hizmet, poliçede "Anadolu Hizmet ve İkame Araç teminata dahil edilmiştir." ifadesinin bulunması kaydıyla geçerlidir.

Poliçe geçerlilik süresince sigortalı araçta meydana gelen kasko poliçesi kapsamındaki bir kaza sonucunda aşağıdaki koşullar ile ikame araç temin edilir. Aynı kaza sonucunda 1.5.3 ve 1.6. maddelerindeki hizmetlerden sadece biri temin edilir.

Koşullar

 1. İkame kiralık araç hizmeti, kaza sonucu meydana gelen hasarlar için sigortalı aracın serviste onarım ihtiyacı oluştuğu durumlarda verilecektir. Eksper onayı ile trafikte emniyetli sürüşe engel teşkil etmediği belirlenen hasarlar için ikame araç hizmeti verilmez. (Kaporta, karoseri ve tampon üzerindeki çizikler, göçükler veya Anadolu Mini Hasar Onarım Hizmeti kapsamındaki onarımlar gibi)

 2. İkame kiralık araç, hasarlı aracın servisteki onarım süresinin 3. maddeye göre yapılacak tespitinin 48 saati geçtiği durumlarda (Pazar günleri hariç) verilir.

 3. Aracın tamir süresinin tespiti ve ikame aracın süresi, ikame araç hizmetini sağlayan firma, tamiratı gerçekleştirecek olan tamirci ve eksperin onayı doğrultusunda karşılıklı mutabakat ile sağlanır.

 4. Tamiratın mutabık kalınan süreden kısa sürmesi durumunda ikame araç iade edilecektir.

 5. Araç sahibine, karşılık mutabık kalınan tamir süresi ile ve her koşulda en fazla 7 gün ve yılda en fazla iki kez mümkün olabilen durumlarda araç kiralama firmasının filosunda bulunan araçlardan sigortalı aracın özelliklerine en yakın ve en fazla C sınıfı olmak üzere ikame araç sağlanır. İkame araç gruplarına örnek olabilecek araçlar aşağıdaki tabloda belirtilmektedir.

 6. Bölgedeki anlaşmalı mevcut araç kiralama şirketlerinin araç temin edebildiği ölçüde hizmetin verilmesi ve ikame araç organizasyonu gerçekleştirilir.

 

GRUP

ARAÇ TİPİ

KAPI

KOLTUK

AC

AB

ABS

A

HYUNDAI ACCENT 1.3

4

5

     

A

FIAT PALIO 1.2 16 V

4

4

+

+

 

A1

FIAT PALIO 1.2 16 V AUTO

4

4

+

+

 

A1

FIAT SIENA 1.2 16 V

4

5

+

+

+

B

FORD FIESTA 1.2

4

5

+

+

+

B

FIAT ALBEA 1.2 16 V

4

5

+

+

+

B

HYUNDAI ADMILA 1.3 16 V

4

5

+

+

+

B

RENAULT CLIO 1.4

4

5

+

+

+

C

HONDA CIVIC 1.6

4

5

+

+

+

C

FORD FOCUS 1.6

4

5

+

+

+

C

FIAT MAREA 1.6

4

5

+

   

 

 • 6
 • 13
 • 13
 • 6
 • 6
 • 13
 • 13
 • 6
 • 6
 • 13
 • 13
 • 6

HARİTA

https://www.google.com.tr/maps/place/19+May%C4%B1s+Mahallesi,+%C5%9Eemsettin+G%C3%BCnaltay+Cd.+No:152,+34736+Kad%C4%B1k%C3%B6y%2F%C4%B0stanbul/@40.9699016,29.0825391,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x14cac7a942a6740f:0x2823d332d938ae12!8m2!3d40.9699016!4d29.0847278?hl=tr

İLETİŞİM

Adres: 19 Mayıs Mah. Şemsettin Günaltay Cad. Köseoğlu İş Merkezi No:152 K:2 D:6 Kazasker -Kadıköy - İST
Tel: 0216 658 8957, 0216 410 7524
E-Mail: sevda@ozondersigorta.com mine@ozondersigorta.com
   

Kadıkoy Sigorga